Někdy se mě ptáte, proč jíst zelené potraviny ječmen a Chlorellu i v létě když přece většinou jíme hodně ovoce a zeleniny? Jednak hlavně kvůli kvalitě, zelené potraviny GW jsou zárukou toho, že v nich najdete to, co tam má být (živiny) a nebude tam to, co v dnešním jídle často najdeme. Chemie a další škodliviny. Jím je i protože mi doplňují a vyvažují jídelníček. Možná nejsem jediná, kdo jí v létě méně bílkovin a občas si užije zmrzlinu nebo nějakou jinou letní dobrotu. :-)
OPALOVÁNÍ – „Náš ječmen mladý, při opalování pomůže a po opalování chladí“
Ječmen a chlorella mi pomáhají při opalování, mají hodně betakarotenu, takže se rychle opaluju a pomalu blednu :-) opálení mi dlouho vydrží. Když to přeci jen na sluníčku přeženu a trochu se spálím, tak si udělám silný ječmen, který vypiju a spálená ramena potřu ječmenem rozmíchaným ve vodě. Udělám takovou zelenou kašičku a natřu to na sebe, chlorofyl v ječmeni mě vždycky zachrání, krásně hojí.
 
GRILOVÁNÍ – „Griluješ-li, griluj s chlorellou“
V létě mám taky moc ráda grilování. Nejraději mám grilovanou zeleninu a to mám pak hodně plné bříško. Chlorella pak pomůže s trávením.  Ke grilování a večernímu sezení si také dáme víno nebo pivo a něco vám prozradím, než půjdete spát, dejte si pár chlorell. Zneutralizuje kyselé prostředí po alkoholu a alkohol z těla odvede.
 
KLÍŠŤATA – „Zelenáčky se ládovati, klíšťat se vyvarovati.“
Jinak co se týče klíšťat, v ZP je totiž velké množství vitamínů B a to je z nás pak cítit a to klíšťata vážně nemusí, no a já zase vážně nemusím klíšťata :-)
ODŘENÁ KOLENA – „Vsyp nepříjemné tchýni a neposedným dětem do rány ječmen a promění se v beránky. S naším ječmenem neuděláš chybu.“
A co s odřenými koleny vašich aktivních dětí a nejen jich? Rozdrťte chlorellu, navlhčete a dejte na ránu. Ječmen by byl možná jednodušší, ale pozor trochu štípe. Chlorofyl obsažený v zelených potravinách je hojivý a protizánětlivý.
A je toho víc… Ráda vám řeknu více osobně.